Germicídny žiarič

Germicídny žiarič – rýchly a bezpečný dezinfikátor a ničiteľ vírusov

Germicídny žiarič efektívne ničí mikroorganizmy ako plesne, baktérie, kvasinky či vírusy, a to vrátane koronavírusu. Je vhodný do domácností, ale aj na verejné plochy, kde je veľký pohyb osôb. Vyznačuje sa pomerne ľahkou hmotnosťou a nízkou hlučnosťou (vďaka špeciálnym ventilátorom). Oceníte aj jednoduché ovládanie a LED signalizáciu stavu. Germicídny žiarič je vybavený univerzálnymi konzolami, ktoré umožňujú jeho zavesenie na stenu, príp. ho môžete položiť na zem či na stôl. Je vybavený automatickou bezpečnostnou poistkou pri otvorení krytu (napríklad pri jednoduchej výmene výbojky). Germicídny žiarič v našej ponuke je navrhnutý a vyrobený na Slovensku. Na výber máte hneď niekoľko farebných prevedení.

Vlastnosti germicídneho žiariča

Prečo sa germicídny žiarič od Tetraeder vyplatí? Dôvodov je hneď niekoľko. Vysoká životnosť a výkon sú garanciou pomerne rýchlej návratnosti vašej investície. Jeho minimalistický dizajn zapadne do každého interiéru bez toho, aby narušil jeho estetický ráz. Pevná a odolná konštrukcia eliminuje riziko jeho pádu a prípadného poškodenia. Germicídny žiarič patrí  k inteligentným zariadeniam, ktoré detekuje prípadnú poruchu ventilátora či zlyhania výbojky (taktiež monitoruje jej životnosť). U nás nakúpite germicídny žiarič s alebo bez stojana s kolieskami pre jeho pohodlný presun a manipuláciu.

V našom sortimente nájdete uzatvorené germicídne žiariče, ktoré sa využívajú na dezinfekciu vzduchu v miestnostiach, a to aj za prítomnosti osôb. 

Máte záujem odstrániť choroboplodné a nebezpečné mikroorganizmy?

Ako funguje germicídny žiarič?

Germicídny žiarič vyžaruje UV-C žiarenie, ktoré je mimoriadne efektívne pri ničení mikroorganizmov. Žiarenie totiž narušuje ich DNA, poškodzuje ich reprodukčný systém (čiže už nedochádza k ich rozmnožovaniu) a výraznou mierou sa podpisuje pod ich rýchly úhyn. Je dôležité podotknúť, že germicídny žiarič ekologicky eliminuje baktérie, vírusy, huby, plesne, roztoče či spóry, ktoré nie sú schopné získať odolnosť voči  UV-C lúčom (čo sa však nedá povedať o niektorých dezinfekčných prostriedkoch). Taktiež je potrebné dodať, že germicídny žiarič, resp. UV-C žiarenie nekontaminuje dezinfikované objekty a neprispieva k znečisteniu životného prostredia. Princíp ich fungovania je prostý – ukrytý ventilátor v žiariči nasáva vzduch, ktorý je následne vedený cez ožarovaciu komoru so zdrojom spomínaného UV-C žiarenia. Ožiarený čistý vzduch je naspäť distribuovaný do miestnosti. Nemusíte sa obávať, zdroj UV-C žiarenia je uzavretý a neohrozuje zdravie ľudí.

Medzi efektívne zariadenia, ktoré sa postarajú o zdravý a čistý vzduch, patrí aj UVC lampačistička  vzduchu. K účinnej eliminácii rizika nákazy rozhodne dopomôžu respirátory, ktoré by v súčasnosti nemali chýbať v žiadnej domácnosti a firme. Stavte  na bezpečnú a rýchlu dezinfekciu, stavte na germicídny žiarič od Tetraeder.