UVC lampa od Tetraeder

Čo je UVC lampa a aké je jej využitie

Ako účinne vydezinfikovať domácnosť či kanceláriu? Riešením je UVC lampa, ktorá predstavuje vysokoúčinnú ochranu pred baktériami i vírusmi (prevencia aj proti koronavírusu). UVC lampa sterilizuje až 3000-krát rýchlejšie ako klasická chlórová dezinfekcia. Tajomstvom je baktericídne krátkovlnné ultrafialové žiarenie vysokej intenzity, ktoré trvalo poškodí a zničí DNA mikroorganizmov. UVC lampa je vhodná do domácností aj do väčších verejných priestorov (reštaurácie, hotely, školy, fitness centrá, úrady a pod.) a svoje opodstatnenie má v dokonca aj v ambulanciách, čakárňach či operačných sálach. UVC lampa bezpečne dezinfikuje a sterilizuje interiér a navyše nezaťažuje životné prostredie zbytočnými chemickými prípravkami.

Ako funguje UVC lampa?

UVC lampa je extrémne účinná. Jej žiarenie je schopné zničiť až 99,9 % všetkých mikroorganizmov. UVC lampa štandardne funguje na princípe kombinácie ultrafialového svetla a ozónu. Práve ozón je v súčasnosti považovaný za najsilnejší dezinfekčný prostriedok, keďže má mimoriadne silnú mikrobiocídnu účinnosť. Základom je jeho správne a primerané používanie, čím je schopný rýchlo a dokonalo ničiť baktérie, vírusy, plesne a ostatné škodlivé mikroorganizmy. Nemusíte sa obávať, nespotrebovaný ozón sa rozloží na kyslík a nezanechá žiadne vedľajšie účinky svojho pôsobenia. Ide teda o efektívny a zároveň ekologicky prijateľný spôsob dezinfekcie a sterilizácie. Je dôležité upozorniť, že v procese žiarenia sa v miestnosti nesmie nachádzať žiadny živý organizmus, a to nielen človek, ale ani zviera či rastlina. Po ukončení dezinfekcie je potrebné celú miestnosť dobre vyvetrať.

Potrebujete vydezinfikovať domácnosť či kanceláriu?

Rýchlosť a výkonnosť UVC lampy

 UVC lampa je odporúčaná aj v prípade dezinfekcie a sterilizácie rôznych prístrojov, náradia, baliacich materiálov, skladovacích priestorov či dokonca objektov v chovateľstve a pestovateľstve (akváriá, podstielky, terária, sušiarne atď.). V našej ponuke nájdete hneď niekoľko UVC lámp, ktoré sú postačujúce pre miestnosti do 30 – 40 m2. Medzi ich charakteristiky patrí rýchla dezinfekcia, počas ktorej vo vzduchu neostávajú žiadne chemikálie a taktiež nevznikajú žiadne vedľajšie toxické produkty dezinfekcie. Samozrejmosťou je pohodlné ovládanie na diaľkový ovládač a pohybový senzor (UVC lampa stopne svoju činnosť pri vstupe osoby do miestnosti).

UVC lampa sa po skončení dezinfekčno-sterilizačného procesu sama automaticky vypne. Každopádne, UVC lampa nie je jediným účinným prostriedkom na dezinfekciu priestorov, ktoré máme v našej ponuke. Zákazníkmi overená a odporúčaná je aj čistička vzduchu a germicídny žiarič. Klasiku predstavujú dezinfekčné prostriedky (gély, mydlá, vlhčené utierky, spreje, roztoky), respirátory a ostatné pomôcky na ochranu tváre (rúška, masky, šatky) i celého tela (ochranné štíty, okuliare, rukavice, jednorázové gombinézy). Tetraeder je vaším partnerom pri ochrane zdravia.